Yangın Sonrası Temizlik

Yangın Sonrası Temizlik

Yangın Sonrası Temizlik Hizmeti. Ev ve işyerlerinde kazalar ya da elektrik tesisatında yaşanan arızalar nedeniyle meydana gelen bir felakettir. Büyük boyutlu tahribatlara neden olabilen yangın sonrasında yaşam alanlarının yeniden kullanılabilir hale getirilmesi için. Detaylı bir temizlik yapılması gerekmektedir. Bunun için temizlik şirketleri tarafından temin edilen deneyimli personeller. Kısa süre içerisinde yaşam alanlarını kullanılabilir hale getirebilmektedir. Bu anlamda öncelikli olarak. İs ve yangın sonrasında koku alandan atılması ve kullanılabilir olan malzemelerin seçilmesi işlemleri gerçekleştirilir. Böylece yangın sonrası temizlik ile yangının bıraktığı izler tek tek silinir.

Yangın Sonrası Temizlik İçin Yapılması Gerekenler

Deneyimli personel, yangın sonrasında gerçekleştirilecek temizlik için öncelikli olarak alanı inceler ve temizliği planlar. Böylece zaman iyi bir şekilde kullanılır ve pratik çözümler sunulur. Etkili bir temizlik için işlemler tavandan tabanda doğru sıralanır. Ardından temizlik işlemine geçilir ve zehirli gazların tahliyesi için ortam havalandırılır. Ancak bu işlemler yapılırken personel; iş güvenliğine uygun olarak maske, özel eldiven ve kıyafetler kullanır. Böylece yaşanabilecek aksiliklerin de önüne geçilmiş olur.

Yangın sonrası temizlik için çöp ve yangın kalıntılarının uzaklaştırılmasının ardından badana ve boya işlemlerine geçilir. Yine yangından zarar görmemiş. Koltuk, halı ve yatak gibi eşyaların tam anlamı ile temizlenmesi için anti bakteriyel etkili kimyasallar kullanılır. Battaniye, yastık, perde ve yorgan gibi eşyaların detaylı olarak temizlenmeleri için yıkama fabrikalarında özel işlemlere tabi tutulmaları gerekir. Yine deforme olmuş fayans, duvar ve yer döşemeleri için profesyonel yardım alınması gerekebilir. Bahsedilen bu işlemler ile işyeri ve evlerin temizliği 1-3 gün içerisinde tamamlanabilmektedir.

Yangın Sonrası Temizlikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yangın sonrasında gerçekleştirilecek temizlik işlemleri ile ilgili. Eğitim almış ekip olay yerine gelmeden herhangi bir müdahalede bulunulmamalıdır. Ayrıca bilinçsizce temizlik ürünleri kullanmaktan kaçınılmalıdır. Çünkü özel ekipman ve kimyasallar haricinde herhangi bir malzeme ile müdahale etmek tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Siz de yangın sonrası temizlik için. Pozitif Temizlik ile iletişime geçerek eğitimli personel ve yeni nesil ekipmanlar ile sunulan hizmetten yararlanabilir ve yaşanması muhtemel risklerin önüne geçebilirsiniz.

Yangın ve Duman Sonrası

Profesyonel Temizlik Ekibimiz Hizmetinizde

Yangın ve Duman Hasarlı Temizlik Hizmeti konusunda deneyimli temizlik şirketi firmamızdan destek alabilirsiniz.

Yangın Sonrası Hizmet

Yangın Sonrası Temizlik Hizmeti

POZİTİF Temizlik, yangın ve duman hasarının giderilmesi sırasında her adımda size yardımcı olmaya hazırdır.

Yangın Sonrası Temizlik için hızlı randevu al